Lněná symfonie snoubená se zimolezem

Jestli je něco, co mám při mém návratu do rodné vesničky ráda, tak jsou to rajčata a ovoce, kde člověk cítí onu příjemně surovou přírodu, ze kterých suroviny pochází. V některých oblastech mého života mohu ještě lecco dohánět v tom, abych byla také větší minimalista, ale autentičnosti a opravdovosti si všímám jako první. Proto mě potěšilo, když jsem ve spolupráci s Oriflamem mohla vyzkoušet i novou řadu Beautanicals, která se nechala čistou přírodou a návratem ke kořenům inspirovat.

Smultronställe a Lagom jako švédská filozofie

Pokud bojujete s vyslovením výrazu Smultronställe stejně jako já, nezoufejte. Švédové ho přeložili jako záhon lesních jahod. O těchto chutných plodech tu sice dnes řeč nebude, ale přece jen se tématicky blížíme k místům, která rádi navštěvujeme a kde můžeme být sami se sebou, cítit se odpočatě.

To může být i u záhonu s jahodami, ale Smultronställe znamená pro Švédy obecně tiché místo, kam mohou uniknout a zapomenout na své strasti. Tímto místem může být i oblíbená kavárna nebo podnik – všude, kde cítíte příjemně sentimentální náladu.

Švédský národ po samotě mnohdy natolik prahne a vybírají si taková místa, kde by nenarazili na jiného člověka. Není to však o tom, že by lidi kdovíjak neměli rádi, ale jsou sami velmi rádi. U Švédů se může i zdát, díky jejich únikům do samoty, že nejsou šťastní, ale jde spíše o to, že svůj pocit štěstí nerozkřikují do světa. Švédi žijí lagom. Tak akorát.

Kam utíkáte vy odpočívat nejčastěji?

Helen Russellová předkládá účinné tipy jak můžeme žít lagom a být šťastni tak akorát. Protože přece jen, co si budeme povídat, v některých oblastech života to stále neumíme. Pracujeme jen proto, abychom si koupili více věcí, navštěvovali exotická místa jako z pohlednic, když stačí jet na krásné místo i několik kilometrů od baráku. Hlavním principem lagom je zamyslet se nad tím, co skutečně potřebujeme (ne jen chceme) a zaměřit se na to.

Beautanicals – inspirována švédskou filozofií všeho „tak akorát“

S trendem udržitelnosti se nejedna značka uchýlila k co nejméně plýtvání a také využívání přírodních zdrojů. Vybrat si dnes takovou kosmetickou řadu či přípravek, který vám bude vyhovovat je nelehký úkol a občas závidím našim maminkám, které měli užší paletu ve výběru a volba kosmetiky byla tak jasnější.

Ve všech produktech je tak hodně zastoupený zimolez, který má antiseptické účinky a vaše pokožka bude nejen nádherně vonět, ale také bude pěstěná. A dobrá zpráva, pokud jde o veganskou kosmetiku, protože řada Beutanicals vlastní i certifikát Vegan society. Veškeré materiály navíc jsou i biologicky rozložitelné a baleny v tubách, které jsou z 55% vyrobeny ze zrecyklovaných materiálů. 

Len je oblíbený díky jeho příjemnému nošení, ale jeho účinky jsou známy i na psychické zdraví.

Revitalizační mýdlo Beuatanicals vaši pokožku nejen očistí, ale také revitalizuje. Bonusem je příjemná lehká vůně. Pokud hledáte účinného pomocníka zejména na léto, kdy pokožka potřebuje o to více hydratovat a promazávat, určitě bude obnovující krém na ruce Beutanicals tím pravým společníkem do každé kabelky. Na léto je jak dělaný, už jen díky jeho “herbal” vůni (jež se mohou pochlubit všechny produkty), která vám bude připomínat bylinkovou zahrádku, kde si můžete jako Švédové, užívat Smultronställe. Chvíli, kdy jste jen sami se sebou a kterou si užíváte. 

Aby vaše bylinková zahrádka byla opravdu kompletní a mohli jste si dopřávat zimolezové rituály alespoň ve vašich koupelnách, přišel Oriflame v této řadě i s obnovujícím šamponem a kondicionérem Beautanicals, které napomůžou regeneraci i namáhanějších vlasů. Přece jen máme za sebou v tomto roce i jednu z nejvydatnějších zim a kadeřnická studia jsme mohli navštívit také až po delší době. Obnovující kondicionér je finálním krokem v péči o vlasy a vlasům dodá potřebnou pružnost, která je v letních měsících obzvláště důležitá. Sprchový gel Beautanicals navíc dodá to správné osvěžení, které v létě potřebujete a pokud budete cestovat do teplých krajin, bude i ošetřujícím po náročnějším prosluněném dni. 

Lněná krása s Roduslavou 

Ač jsme se s předchozím případě bavili hlavně o skandinávském způsobu žití, i ve směřování Roduslavy se můžeme setkat v návratu ke kořenům, k úniku na louku a objevování vnitřní krásy. To vše je promítnuto veškeré tvorby tohoto slovanského konceptu. 

Ústředními materiály všech skvostných oděvů je zejména len, ke kterému se aktuálně vracíme čím dál tím častěji, nejen kvůli jeho díky jeho dlouhé životnosti, dobrému schnutí, ale i vstřebatelnosti vlhkosti, díky niž se eliminují jakákoliv kožní a plísňová onemocnění. 

Jako kdybyste navštívili bylinkovou zahrádku. Řada Beautanicals pro vás může být švédskou lékárnou.

Jako každá bylina nebo rostlina, i len má pozitivní účinky, obzvláště i na psychosomatiku a duševní zdraví. Pokud jste si pořídili lněné ložní prádlo, pak jste zčásti udělali i něco pro vaši psychickou pohodu. Probouzí pocit klidu, větší soustředění, moudrost a rozvážnost. Lněná vlákna ochraňují před duševními poruchami a veškerou nepohodu se pokouší pohltit jako houba. 

Hlavní myšlenka Roduslavy je prostřednictvím slovanské módy a vnější krásy, probouzet a odhalovat krásu vnitřní. V uspěchané době, kdy se téměř nadliský úkol se na chvíli zastavit a úzkostné stavy jsou téměř denním chlebem, je lněná slovanská medicína zázrakem. 

Spolupráce:

Oriflame

Roduslava

Fotografie: Frederick Peruth , fp-foto.cz/