Beauty therapy in summer 2020

Léto se nám přehouplo do druhé poloviny. Nevím, jak to máte vy, ale já nestihla předešlé měsíce vůbec registrovat. Zima, (která vlastně vůbec nebyla) se najednou přehoupla do příjemného jara, ač musím podotknout, že jsem si ty jarní dny ze začátku moc nestačila užít, kvůli pandemické situaci, která nastala. V Praze jsem se cítila uzavřená mezi betonem, a to zkrátka nebylo nic pro mě, protože jsem člověk, který miluje přírodu a snaží se do ní vyrážet jak jen to jde. Tohle vše jsem se snažila vynahradit si na Karlovarsku, kam jsem v jarní měsíce nejčastěji jezdila a mohla tak více zažít ten pocit MOCI JÍT VEN. Podnikali jsme tak nejrůznější výlety, o kterých se určitě také rozepíši, abych se podělila s vámi o krásy kraje, ze kterého pocházím. Byl to příjemný pocit nějaký čas nepřemýšlet nad deadliny, nad tím být neustále pro někoho k dispozici, ale naopak se možná více soustředit na věci, na které jsem déle neměla čas.

Vlastně, toto období bylo super v tom, že mi stačilo málo ke štěstí ( i když si myslím, že to platí trvale a nejsem nikterak náročný tvor, pokud nejde o náročnost na sebe). A určitě se se mnou i mnohé ženy shodnou, že bylo občas i příjemné užívat si teplákové dny, túry v teniskách a žádné extra fintění ( i když o to příjemnější bylo se pak k tomuto všemu zase vracet zpět). Snažila jsem se zaměřit spíše na péči o sebe a o relaxaci. Bylo tedy i příjemné, když mi byla nabídnuta spolupráce s Pilulkou.cz.

Olejíčky jsou zázrakem téměř na všechny neduhy.

Do samotné lékárny moc často nezavítám (naštěstí). Na Pilulce.cz nakupuji již delší dobu, protože splňuje veškeré mé předpoklady. Za poslední dobu, i poté, co se uvolnila opatření, jsem dávala čím dál více přednost online nákupům. Zvláště poté, co se uvolnila opatření a otevíraly se jednotlivé obchody, jsem nemohla v tom nikdy nekončícím mumraji lidí vydržet, a to se fakt nepovažuji za asociála (smích).

Výhodou tohoto e-shopu je, že lze zakoupit nejen léčiva a kosmetiku, ale i potravinové doplňky, různé bylinné čaje, což já jako milovník těchto věcí opravdu ocením. Navíc mi vyhovují i popisky u produktů, které jsou pro mě opravdu informačně dostačující.

Zde tak popíši některé mé nové favority, které jsem mohla díky této skvělé spolupráci zkusit.

Jelikož už mám ve svém kosmetickém repertoáru pár oblíbenců od značky Saloos, ani tady jsem neváhala a zkusila jsem produkty, na které jsem měla už déle políčeno. Kosmetika Saloos je na trhu již více jak 25 let a mimo to, že jde o přírodní kosmetiku na této značce miluji, že je značkou aromaterapeutickou. Pro milovníka všech vůní světa opravdu ideál!

Jsem také olejový maniak, a do své sbírky k ricinovému a meruňkovému oleji jsem si pořídila ještě baobabový olej. Ač se má pleť úplně nepřátelí s olejovými přípravky, protože mám mastnější typ pokožky se sklonem k akné, zařadila jsem olejíček do své občasné rutiny. Nejen, že ponechává pokožku hladkou a pružnou, ale je také dobrý na strie a všechny neduhy, se kterými se už prostě my ženy po 30 letech setkáváme více. Ricinový olej používám na zmírnění jizviček a oděrek a meruňkový olej k regeneraci podrážděné nebo suché a popraskané pokožky.

Co má pleť miluje však mnohem více jsou pleťové vody, kterým jsem dala na tyto parné letní dny největší přednost a jsou opravdu věrným pomocníkem do kabelky, pokud máte pocit, že potřebujete sprchu obličeje téměř pořád. I zde jsem si vybrala tyto produkty od značky Saloos ale stejně tak mi přišly i popisem zajímavé vody od značky Navia, resp. nově přejmenovanou na Kvitok.

Jsem #lavenderaddicted a v mém zorném poli už déle byla levandulová pleťová voda. Levandule má zkliďnující účinky sama o sobě, ale zároveň i dezinfikuje. Stejně jako další pleťové vody, které budu jmenovat, ji můžete používat na zklidnění po holení nebo na rozčesávání vlasů. Květinová voda z růže má podobné účinky jako levandulová, ráda je mezi sebou obměňuji a používám je i jako lehčí bodymist v létě. Růžová voda navíc i projasňuje pleť a působí hojivě na jakékoliv záněty.

Jak jsem výše už zmínila, velkým soupeřem v pleťových vodách byla i značka Kvitok, což je slovenská značka. Sympatická myšlenka, kterou tato kosmetika má je, že stav pokožky je odrazem našeho vnitřního zdraví. Značka se snaží tedy o co nejjednodušší složení a v neposlední řadě i o aktivní zastoupení přírodních složek.

Levandule je vyhledávanou přísadou pro své uklidňující účinky i na psychiku.

I tady jsem chtěla zkusit růžovou vodu, a vybrala jsem si vodu rovnou s růží damašskou. Výhodou je také přidání růžové vody do různých jiných masek a zábalů. A můžete jí použít pro unavené oči a ke zmírnění otoků pod očima.

Protože jsem aromalover, mé pozornosti neunikla ani pleťová voda z máty kučeravé. I máta má zklidňující účinky, a to nejen na pleť, ale i na psychiku. Pokud se vám tu a tam objeví nějaký nežádoucí pupínek, působí protizánětlivě.

Posledním zástupcem z mnou vybraných pleťových vod je Heřmánková. Vůně heřmánku mi odjakživa evokuje pocit venkovské pohody a také heřmánkové čaje jsou mými věrnými v repertoáru čajů.

Máte také své kosmetické oblíbence u značky Saloos a Kvitok? Na co vám nejvíce pomohly? Jaké jiné procedury se vám v létě nejvíce osvědčily v péči o pleť? Budu ráda za sdílení.

Článek vznikl ve spolupráci s Pilulka.cz.

Foto: Pixabay, vlastní archiv