Ve dvaceti má žena tvář, jakou jí nadělila příroda, ve třiceti takovou, jaký žije život!

Trošku jsem citát Coco Chanel zkrátila, protože pokračuje ještě tím, že v padesáti má žena takovou tvář, jakou si zaslouží. Když jsem nad tím více přemýšlela, mělo moudro této módní ikony opět hloubku. Mě se sice zatím týká jen první část citátu,  protože patřím mezi ženy 30+ a už těsně před třicítkou jsem pocítila, jak je péče o pleť důležitá. Než jsem si tohle vše zvnitřnila, ušla dost dlouhou cestu a ač nemohu říci, že by akné a boláky na mé tváři byly rozsáhlé, i tak jsem nebyla se svou pletí spokojená. To vše bylo i způsobeno dlouholetým nepřijetím sebe samotné a ještě dnes si vzpomínám, jak jsem odvracela tvář a schovávala si ji za vlasy, jen aby nebyly vidět nedokonalosti. Ač to může být v době vzrůstu sociálních sítí klišé, sebeláska je klíčová v tom, aby se mohlo tělo začít uzdravovat a zažila jsem to pravda, nejednou. 

Anabáze kosmetiky, kterou jsem použila, by vydala na dlouhý seznam. Ne vždy jsem jí používala správně. Pak přišla více stresující období a věřím, že i můj noční život se na stavu pleti dost odrazil. Přesto jsem si však začala péči více užívat a naopak chodit mezi lidi i bez make-upu. Zjistila jsem, že se vlastně nic nestalo a vady na kráse, které možná ani nikdo neviděl, jsem vnímala jen já (a snažila jsem se ji zakrývat make-upem). 

Přirozeného nude looku si užívám více než kdy jindy.

Chemický peeling – ano/ne?

Na začátku května jsem se navíc rozhodla, po dlouholetém uvažování, že podstoupím chemický peeling, od čehož mě občas i odrazovaly názory a rady ostatních, že jde o velký zásah. Ale pryč jsou zřejmě i ty doby, kdy by se jednalo o agresivní zákrok, kdy máte pocit, že se vaše pleť sžírá doslova zaživa. Pro tento zákrok jsem se rozhodla na klinice Mediestetik, na základě několika doporučení, kam jsem šla původně i za účelem konzultace, abych si zjistila co nejvíce o této proceduře, případně se dle rady odborného personálu rozhodla pro jiný, pro mě vhodnější zákrok. 

Roztomilá mýdélka z Lamazuny, která najdete na Econee.

Při chemickém peelingu se využívají různé kombinace kyselin v různých koncentracích. Ty poté narušují vrchní vrstvu pokožky a prostřednictvím chemické reakce vyvolávají její obnovu. První týden se spíše můžete “těšit” na olupování pokožky. Určitě se spíše vyhýbejte prudkému sluníčku – což i znamená, že se tento zákrok snažte podstoupit v podzimních a zimních měsících. To jediné jsem já nesplnila, protože jsem se nad zákrokem rozhodovala déle, ale naštěstí jsem první dávku podstoupila v té chladnější části května, kdy tu byli doslova zmrzlí muži. Sem tam přece jen sluníčko bylo, ale tomu se mi podařilo vyhnout. Výhodou tohoto zákroku je, že není nutná žádná velká rekonvalescence a můžete ihned fungovat. Péče o pleť po tomto zákroku není nikterak náročná a ani nevyžaduje speciálních přípravků. Stačí vám převařená voda, přes den můžete pleť potírat panthenolem a neublíží vám ani Jarischův roztok, který vaši pleť zklidní. 

Česká značka Epiderma je už nějaký ten měsíc mou stálicí v mé pečující beauty rutině.

Protože jsem už v minulém článku hovořila o značce Epiderma, ocenila jsem i bioaktivní micelární vodu, která nejen, že vaši pleť nedráždí, ale působí ještě k tomu všemu více regeneračně. Navíc, jejím velkým plusem je právě to, že ji nemusíte smývat a odlíčí také make-up. Ten už sice více jak měsíc nepoužívám, ale mohla jsem ji používat, aniž bych cítila jakékoliv nepříjemné štípání. 

Že jsou tuhá mýdla old school? Lamazuna vás vyvede z omylu!

V poslední době se můžeme setkat s velkým návratem tuhých mýdel do kosmetického odvětví, a to nejlépe v bezobalové formě. Mě nejvíce zaujala značka Lamazuna, která své produkty balí, ale do krabiček z kartonu. Můžete se ovšem opravdu těšit na hotovou alchymii. S žádnými umělými aromaty se tu nesetkáte a u tohoto mýdélka, které bylo určeno speciálně pro mastnou pleť, s příjemnou citrusovou vůní grapefruitu, jsem měla opravdu příjemný pocit vypucované pleti. 

Když dva dělají totéž, je to totéž – k péči o zevnějšek přidejte i vnitřní péči

Stejně tak, jako je důležitá péče o vzhled a s tím spojená i pravidelná rutina, je i důležité dodávat tělu to, co potřebuje, aby mohly fungovat jednotlivé orgány a procesy. Protože je vše, co je spojené s pletí spojené i se střevy a jinými orgány, ráda si dopřeji i čajové rituály a zásoby ostropestřece jsou u mě opravdu bezedné. Už jsem se zmiňovala o české značce Venira, která přišla už v roce 2017 na trh s tabletami podporující růst a pevnost vlasů, nehtů a pleti. Její sortiment už je dnes rozšířen nejen na tyto potravinové doplňky, ale i na kolagenové drinky. Já měla možnost ochutnat ten melounový, protože meloun miluji ve všech podobách. Tablety podporující růst a pevnost vlasů a nehtů jsem měla možnost vyzkoušet s ananasovou příchutí. Kolagenové drinky jsou slazené jen stévií, není obsazen cukr a laktóza, tudíž jej můžete pít i pokud držíte nějakou tu dietku. Navíc podporuje i vaši imunitu. 

Za týden mě čeká druhá dávka chemického peelingu a já už se těším, až uvidím opravdu další progres, který už je nyní znatelný, i pocitově. 

Jak jste o vaší pleť pečovali vy v rouškovém období? Chystáte se na nějaké kosmetické procedury?